tornado
cgi / mental ray
tornado

3D render wykonany przy użyciu Mayi, oraz silnika Mental Ray.

Tornado jest częścią większego projektu, który na razie musi pozostać utajniony. Całość zostanie ujawniona za około pół roku. Przepraszam za jakość GIF-a:)

Szkielet trąby powietrznej powstał w Mayi, tam też zostały dodane cząsteczki, a także efekty kolorystyczne. Cała animacja posiada równo 500 klatek. Renderingiem zajął się silnik Mental Ray, który obecnie znajduje się na drugim miejscu pod względem efektownych rozwiązań, a także wydajności (na pierwszym jest Arnold).

Proces renderowania trwał z przerwami kilka dni, co wynikało z pracy nad innymi projektami, oraz poprawkami modelu w trakcie renderingu. Po wyrenderowaniu wszystkie pliki graficzne trafiły do After Effectsa, gdzie zostały przekształcone w GIF, oraz przygotowane do wdrożenia dla wspomnianego w pierwszym akapicie tajemniczego projektu.

Za pomocą grafiki 3D możemy wykonywać masę różnorodnych efektów specjalnych do filmów, czy gier. CGI w dzisiejszych czasach to szerokie pole do popisu dla generalistów trudniących się trójwymiarową sztuką. Sztuka ta wymaga jednak mocnego hardware'u...

Czas wykonania projektu od fazy konceptu do ostatecznej realizacji: 3 dni

  • 3D
  • Rendering
  • CGI
  • Programy:
udostępnij
pozostałe projekty

Zachęcam również do obejrzenia moich pozostałych projektów.

kliknij tutaj
skontaktuj się ze mną
  sylwester.pilarz93@gmail.com

  506 715 473